Mecz o wszystko… mecz o awans… sobotnie starcie z Polonią było meczem z większą niż zwykle stawką. Niestety Victoria minimalnie przegrała i straciła szanse na II ligę.

Od początku meczu to rywale dyktowali warunki gry, długie utrzymanie przy piłce i skuteczność w obronie. Nasza drużyna nie realizowała planu na ten mecz, duże dziury w obronie pozwoliły rywalowi zdobyć bramkę na 1:0. Po zmianach mecz się wyrównał, udało nam się stworzyć kilka groźnych sytuacji – jak np. poprzeczka Witka, ale to było zdecydowanie za mało na silnych rywali. W drugiej połowie mimo wielkiej determinacji, nie potrafiliśmy stworzyć składnej akcji, która zakończylibyśmy strzałem. Polonia cały czas kontrolowała mecz. Po 60 minutach było już jasne, że na wiosnę znowu zagramy w III lidze.
Należy podkreślić że nasi chłopcy dzielnie walczyli, bez wątpienia włożyli w ten mecz całych siebie, rywal tego dnia był od nas lepszy.

Runda rewanżowa zespołowi Victorii kompletnie nie wyszła, zdobyliśmy jedynie 4 punkty, gdzie po pierwszej części mieliśmy ich 13. Można gdybać, że jeżeli byłby pełny skład z Agrykolą czy UKSem to byśmy teraz mogli się cieszyć, ale niestety drużyna to nie tylko 9 osób, które wychodzą w pierwszym składzie… nasi chłopcy są utalentowani, ale niektórym brakuje ogrania, w lidze zimowej będziemy chcieli to nadrobić, tak żeby na wiosnę trener miał ból głowy wybierając pierwszy skład!

Szkoda straconej szansy, ale widocznie nie był to jeszcze nas czas. Być może potrzebujemy jeszcze pograć w III lidze, żeby dojrzeć piłkarsko. Wiemy nad czym musimy popracować w okresie zimowym. Na wiosnę cel jest jasny! AWANS – powiedział trener

PKS Victoria Zerzeń vs MKS Polonia II Warszawa
Wynik:
0:1
Skład: Krupa, Zawadzki, Gołębiewski, Skrobisz, Nalepa, Wróblewski, Bachman, Witek, Majchrowski, Kudyba, Dudek, Woroniecki, Lesiewski, Mróz
MVP: Grześ – po jego wejściu na boisko nasza gra się uspokoiła
Osa – bardzo dobry występ w obronie, widać, że 100% obecność na treningach przynosi efekty
Miejsce na koniec sezonu: 2 miejsce
Kolejny mecz: AKS Mewa Krubin, 11:00 ul.Strażacka 121