Od pierwszych minut było to spotkanie dwóch równorzędnych dryżyn, które sprawiły nam emocjonujące widowisko. W pierwszej połowie to Żagle przeważały, dłuższe utrzymanie przy piłce, mniej błędów i bardzo dobrze egzekwowane stałe fragmenty sprawiły, że nasi chłopcy mieli ogromne problemy, ale mimo przewagi rywali to my pierwsi strzelamy bramkę, której autorem był Bachman po podaniu Kęposa. Rywala ta bramka wyraźnie zdenerwowała – rozwścieczony ruszył do natarcia, niestety Victoria nie ustrzegła się błędów przez, które straciliśmy dwie bramki, najpierw po rzucie rożnym piłka przeszła po ziemi przez całe pole karne żeby finalnie napastnik rywali wpakował ją do pustej bramki, a chwilę później źle ustawili się Misiek i Dudek, przez co wznajemnie sobie przeszkodzili i puścili piłkę do napastnika, który pewnie podwyższył. Żagle były blisko strzelenia trzeciej bramki, ale napastnik rywali stał na spalonym przy rzucie wolnym. Pierwsza połowa kończy się mało korzystnie.

Po przerwie oglądaliśmy inną Victorię, pewniejszą w atakach, grającą szybko i co najważniejsze skutecznie. Po paru minutach wyrównujemy po akcji Witka i wykończeniu Kęposa, ale niestety radość nie trwała długo… Maciej podjął decyzję o dryblingu wokolicach naszej bramki, stracił piłkę i znowu rywal prowadził – no trudno zdarza się, trzeba grać dalej. Mecz nabrał tempa, raz my, a raz rywale próbowali szczęścia, duża liczba szybkich akcji mogła się podobać. W końcu piłka wpada, a strzelcem zostaje Osa, który dobił piłkę po rzucie rożnym. 3:3!
Po bramce nabraliśmy ochoty na więcej, stworzyliśmy kilka sytuacji, ale dopiero po wybiciu z bramki Maćka na sam na sam wychodzi Bochen, który pewnie wykańcza akcje – ta bramka była kontrowersyjna, w ocenie rodziców naszej drużyny Mateusz był na spalonym, dlatego po meczu tej bramki nie wliczyliśmy do końćowego wyniku, ALE ten sam zawodnik chwilę później strzelił drugą bramkę, tym razem po podaniu Kęposa i tym samym wygrywamy!

Oczywiście mecz ten miał charakter sparingowy, dlatego wynik jest sprawą drugorzędną, nas cieszy skuteczność, ale też niepokoi duża liczba błędów w obronie. Mamy nad czym pracować, w końcu chcemy powalczyć o awans do wyższej ligi na wiosnę! – powiedział trener

PKS Victoria Zerzeń vs UKS Żagle 2005/06
Wynik: 4:3
Bramki: Bachman, Kępos, Osa, Bochen
Asysty: Kępos x2, Mróz, Witek
Skład: Krupa, Mróz, Nalepa, Zawadzki, Godlewski, Gołębiewski, Bachman, Witek, Bochenek, Kudyba, Kępiński, Dudek
MVP: Karol – kolejny dobry mecz na prawej obronie, aktywny w atakach, ale przy tym nie zapominał o obronie
Kępos – jakość w ataku, świetne podania prostopadłe, dobre decyzje – OBY TAK DALEJ!
Kolejny mecz: PKS Radość – niedziela ul.Halna 20