W niedzielę drużyna rocznika 2011 wzięła udział w miniturnieju zorganizowanym przez kluby AP 11 Legionovo, KS Las i naszą Victorię. Głównym celem było stworzenie maluchom możliwości do gry – dla sporej części z nich był to pierwszy turniej/mecz jaki rozgrywali. Zawody oczywiście były bez wynikowe – nie liczyliśmy bramek i punktów, a zwycięzcami zostali wszyscy biorący w nim udział zawodnicy.  Drużyna rozegrała w sumie 4 mecze po 15 minut, każdy z nich był świetnym doświadczeniem, możliwością do nauki i krokiem do zrozumienia piłki nożnej.

Z początku chłopcy nie za bardzo wiedzieli co mają robić, nie grali wcześniej dużych meczów i byli lekko zagubieni, ale z każdą minutą nabierali pewności siebie, a gra zaczynała wyglądać coraz lepiej co było widać szczególnie w ostatnim spotkaniu, gdzie mogliśmy obejrzeć kilka naprawdę ładnych akcji.
Nasi zawodnicy są dopiero na początku „piłkarskiej kariery” dlatego graliśmy bez ścisłych pozycji, każdy mógł spróbować gry w obronie, ataku czy skrzydłach i takiej formy będziemy się na razie trzymać, wyniki nie są najważniejsze 🙂 

Po turnieju każdy zawodnik otrzymał zasłużony medal i z uśmiechem wrócił do domu! :))

W najbliższym czasie drużynę czeka jeszcze kilka okazji do gry: 
18 listopada odbędzie się turniej organizowany przez nasz klub Victoria CUP
26 listopada zagramy sparingowy mecz po balonem 
17 grudnia zagramy w charytatywnym turnieju na rzecz WOŚP 
Liczymy, że tym razem będzie nas więcej 😉

Niedzielny turniej był dla drużyny pierwszą okazją do gry z innymi zespołami. Uważam, że wypadliśmy dobrze na ich tle, oczywiście czeka nas mnóstwo pracy, żeby odnosić w przyszłości zwycięstwa. Narazie musimy pamiętać w jakim wieku są nasi chłopcy, że wyniki nie mają na razie żadnego znaczenia – wręcz nie powinno się liczyć bramek w meczach tego rocznika. Zespół ma duży potencjał i jestem pewny, że z każdym treningiem będzie wyglądało to coraz lepiej- powiedział po meczu trener Oskar.

SKŁAD: Olivier Krasuski, Kajetan Jarosz, Marcin Płudowski, Mateusz Kosson, Filip Opęchowski, Alek Nozderka