W niedzielę drużyna rocznika 2007B zadebiutowała w rozgrywkach ligowych, przeciwnikiem Zerzeńskich był dobrze znany zespół KS LAS.

Pierwsza kwarta była bardzo nerwowa, drużyna rywali odważnie próbowała atakować, wykorzystując chaos w naszej obronie, na szczęście przetrwaliśmy sztorm i odpowiedzieliśmy golem na 1-0 w wykonaniu Grzesia Rembacza – piękną asystę przy tej bramce zaliczył Michał Buk. Duża nerwowość w poczynaniach obu zespołów powodowała, że na boisku rządził przypadek, akcje obu drużyn były wynikiem błędów i niedokładności, właśnie w taki sposób padła bramka na 2-0 dla nas, niedokładne podanie bramkarza wykorzystał Grześ. Jeszcze przed końce kwarty, kolejny przypadek ląduje w siatce, tym razem na nasze nieszczęście strzelił LAS.

Obraz gry w drugiej kwarcie bardzo przypominał ten z pierwszej odsłony, jednak widać było, że nasz zespół zaczyna grać coraz rozważniej, częściej przebywając na połowie rywala i tworząc już akcje z przemyślanej gry piłką. Niestety to rywale w tej kwarcie mieli więcej szczęścia i po nieudanym przyjęciu Maćka piłka wpadła do naszej siatki, mieliśmy remis 2-2. Samobójcza bramka podziałała na LAS bardzo mobilizująco, rywale uwierzyli, że są w stanie strzelić kolejne gole i kilkukrotnie zagrozili naszej bramce, jednak Maciek tym razem pozostawał bezbłędny, ratując nas z „beznadziejnych” sytuacji.

Przed drugą połową było 2-2, trener naszej drużyny postanowił zmienić ustawienie- widząc chaos i kupę błędów w obronie rywala Victoria miała zagrać odważniejszym pressingiem, taka zmiana poskutkowała dwoma szybkimi golami Matiego Zakrzewskiego, było 4-2 czyli wynik w miarę bezpieczny. Victoria złapała pewność i zaczęła grać niczym Real Madryt w finale LM z Juventusem 😉 , szybka wymiana podań i stwarzane kolejne akcje pod bramką rywala. Za tą kwartę należą nam się ogromne BRAWA!

Ostatnia część zaczęła się niefortunnie, bo od straty gola na 4-3, czyli znowu nerwówka… na szczęścia chłopcy szybko uspokoili licznie zgromadzonych kibiców/rodziców strzelając kolejne dwie bramki- najpierw Michał Buk po asyście Julka, a potem samobój. Spotkanie wygrywamy 6-3. Całej drużynie należą się ogromne brawa!

PKS Victoria Zerzeń vs KS LAS 6-3
Bramki: Grześ x2, Mati Z. x2, Buk, OG
Asysty: Buk, Julo, Grześ
Skład: Maciek, Julo, Kamil Ch., Kajtek, Wojtek, Mati Z. , Michał, Grześ
MVP: Za mecz wyróżnienie należy się Michałowi Bukowi, który zagrał całe spotkanie bez zmiany, był widoczny niemal wszędzie oraz Grzesiowi, który mimo debiutu ze starszym zespołem strzelił dwa gole i zaliczył asystę.