W sobotę nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2006 zmierzyli się w meczu ligowym z Olimpią Warszawa, po 70 minutach zaciętej rywalizacji górą niestety byli goście.

Jeszcze przed meczem wiedzieliśmy, że będziemy musieli dać z siebie 100%, na meczu nie mieliśmy kilku ważnych zawodników, ale mimo braków kadrowych chłopaki byli mocno zdeterminowani i chcieli zdobyć pierwsze punkty w lidze.
Spotkanie zaczęło się od zdecydowanego podejścia do pressingu wysokiego drużyny Olimpii, co powodowało trudności w wyprowadzeniu i budowaniu gry przez nasz zespół. Rywal na szczęście nie tworzył sobie z popełnianych przez nas błędów sytuacji. Na koniec pierwszej połowy popełniliśmy błąd w środku pola zostawiając rywalowi za dużo miejsca na strzał, piłka precyzyjnie uderzona wpadła do bramki Gabrysia i przegrywaliśmy 1-0.

Drugą część zaczęliśmy od bardziej ofensywnego nastawienia co przełożyło się na kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki, niestety żadnej nie wykorzystaliśmy, a jak mawia piłkarskie powiedzenie „nie wykorzystane sytuacje się mszczą” no i tak było i tym razem, bo odbiorze piłki nasza obrona nie przesunęła się do przodu, rywal futbolówkę odzyskał i znalazł się przed polem karnym (gdybyśmy wyszli byłby spalony) oddał strzał i mieliśmy 2-0.
Zerzeńscy wyraźnie nie chcieli przegrać w ten sposób meczu i od razu zaatakowali strzelając bramkę kontaktową – Szymek podał do Witka, a ten po minięciu bramkarza umieścił piłkę w pustej bramce. Mijały kolejne minuty, do wyrównania zostawało coraz mniej czasu, więc musieliśmy postawić wszystko na jedną kartę, zagraliśmy 1-3-2-3, gdzie 3 ofensywnych zawodników zwolniona została z zadań obronnych na naszej połowie, liczyliśmy na sytuacje i błędy rywala, ale Olimpia też cofnęła się do tyłu, co wyraźnie utrudniło zadanie. Mimo, że mieliśmy swoje szanse na zdobycie drugiego gola, mecz kończy się ostatecznie 1-2.

Mimo, że nie był to najlepszy mecz do oglądania, dużo walki, błędów w budowaniu z jednej i drugiej strony to emocji na pewno nie zabrakło. Walczyliśmy dzielnie do ostatniej minuty, zabrakło szczęścia i moim zdaniem przede wszystkim ławki rezerwowej. Chłopakom należą się brawa. – powiedział po meczy trener Oskar

PKS Victoria Zerzeń vs Olimpia Warszawa 1-2
Bramki: Witek
Asysta: Szymek
Skład: Gabryś, Witek, Bachman, Karol, Janek, Szymek, Kajtek, Nalepa, Kudyba, Dudek, Majcher
MVP: Karol – twarda gra, nie odstawiał nogi, dużo przechwytów, dobry mecz Karola.

Kolejny mecz zagramy dopiero  9 maja o 18:30 z UKS Żagle!