Victoria w najbliższy weekend rozpoczyna rozgrywki ligowe seniorów, przed pierwszym meczem wywiadu udzielił nasz obrońca Tomek. 

1.Pierwszy klub?
Swoją „karierę” piłkarską rozpocząłem w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Trenowałem tam przez półtora roku w podstawówce. Następnie nie grałem w żadnych drużynach aż do czasu dołączenia do Victorii Zerzeń, której to barwy reprezentuję od ponad dwóch lat.

2.Piłkarski idol?
Frank Lampard- jak dla mnie zawodnik kompletny. Pomimo tego, że był pomocnikiem, to strzelał mnóstwo bramek. Szkoda, że zakończył już karierę piłkarską, ponieważ bardzo lubiłem podziwiać jego grę. Dodatkowo bardzo imponują mi zawodnicy, którzy wkładają serducho w grę, którzy są waleczni i nie symulują. Jednym z takich zawodników był Carles Puyol. Mimo niskiego wzrostu, jego gra na środku obrony była fenomenalna. Szkoda tylko, że coraz mniej takich zawodników.

3.Ulubiona drużyna ?
Można powiedzieć, że Chelsea FC. Jak byłem młodszy, to śledziłem ich każdy mecz, teraz już mniej, ale sentyment nadal pozostał.

4.Najbardziej zapamiętany mecz w którym grałeś?
Ciężko wybrać jakiś konkretny. Z poprzedniego sezonu, to z pewnością mecz u nas z PKS Radością. Dało się wyczuć wyjątkową atmosferę, a na trybunach było dużo kibiców jak na mecz A-klasy.
Również dobrze pamiętam swój debiut w Vicotrii Zerzeń. Trenował nas wtedy Krzysztof Pastuszko, wszedłem w drugiej połowie i byłem mocno zestresowany. Jednak z każdym kolejnym meczem czułem się pewniej w drużynie i na boisku.
Kolejnym wyjątkowym meczem, który zapadł mi w pamięć, był mecz z Krzakami Czaplinkowskimi. W tym meczu strzeliłem swoją pierwszą bramkę w dorosłej piłce i fala radości, która mnie wtedy zalała, była ogromna.

5. Próbowałeś uprawiac inną dyscyplinę sportu?
Tak, trenowałem siatkówkę przez kilka lat. Jednakże mój niski wzrost, jak na tą dyscyplinę sportu, nie pozwoliłby osiągnąć mi wielkich sukcesów, więc musiałem zaniechać dalszego trenowania.

6.Z kim najlepiej rozumiesz się na boisku?
Z Filipem Gwajem. Tworzymy razem parę środkowych stoperów i każdy z nas wie jak gra ten drugi. Dzięki temu dobrze się uzupełniamy, mamy wyćwiczone automatyzmy oraz wzajemne zaufanie, a na tej pozycji to bardzo ważne.

7.Przyjaciel z druzyny poza boiskiem?
Artur Nowak i Damian Łada. Znamy się dość długo, dodatkowo gramy wspólnie, nie tylko w Vicotrii Zerzeń, ale również w lidze ministranckiej, a przyjaźń najlepiej umacnia się na boisku ? Ponadto z kilkoma innymi chłopakami trzymamy się blisko i tworzymy fajną paczkę.

8.Twój cel piłkarski na najbliższy sezon?
Godnie reprezentować klub, osiągnąć lepszy wynik w lidze, niż roku temu oraz strzelić co najmniej dwie bramki.

9.Jak rodzina odnosi się do twojej pasji?
Wiedzą doskonale, że piłka nożna to moja pasja, więc cieszą się, że mam możliwość realizowania swojego hobby. Jedynie co, to obawiają się kontuzji, bo wiedzą, że zawsze daje z siebie wszystko i nie odstawiam nogi.

10. Pasja oprócz piłki nożnej?
Moją drugą miłością (oczywiście poza piłką nożną) jest programowanie. Mam to szczęście, że spełniam je zawodowo. Programowanie wyzwala we mnie kreatywność, jest to przyjemne uczucie napisać coś i później widzieć tego efekty.

11.W wolnym czasie lubię…?
Spędzać czas z moją dziewczyną, czy ze znajomymi, pograć na PlayStation, poczytać książkę czy uczyć się nowych technologii.

12. Najważniejsza w życiu jest…..?
Zdrowie oraz rodzina.

Tomkowi dziękujemy za udzielenie wywiadu i trzymamy kciuki, że wspomniane dwie bramki strzeli w najbliższy weekend 😉