To było trudne spotkanie, liczne braki kadrowe (jedna zmiana), słabe boisko (zniszczone przez dziki), uniemożliwiające skuteczną grę „klepką” , a do tego wszystkiego ranga meczu jaką są derby wzbudzające u dzieci dodatkowe emocje. Żeby zagwarantować sobie awans do wyższej klasy musieliśmy wygrać spotkanie i trzymać kciuki za Koronę Góra Kalwaria, która podejmowała trzecią w tabeli Laurę.  Upragniony cel w końcu stał się faktem, awansowaliśmy!

Sam mecz nie mógł podobać się kibicom, brak składnych akcji z jednej i drugiej strony i mnóstwo przebitek w bocznych sektorach boiska. Jak wspomnieliśmy wcześniej murawa skutecznie utrudniała grę, co było widać szczególnie na początku spotkania, kiedy to Radość dłużej utrzymywała piłkę, na szczęście nie potrafiąc zagrozić naszej bramce – dobrze w obronie spisywali się Kamil z Kubą, a na środku pomocy Szymek Lawgmin, który przerywał niemal każdą akcję rywala. Victoria w drugiej części połowy obudziła się i stworzyła kilka 100% sytuacji, które powinny zakończyć się bramką dla naszego zespołu, niestety skutecznie bronił bramkarz, albo brakowało odrobiny szczęścia.
W drugiej części obraz się nie zmienił, z tym wyjątkiem, że byliśmy skuteczniejsi – najpierw bramka z dystansu Szymka w 32 minucie, a potem w 44 minucie po indywidualnej akcji i strzale z dystansu na 2-0 podwyższa Bachman. Radość stwarzała zagrożenie głównie po dośrodkowaniach z rzutów wolnych, kiedy to kilkukrotnie piłka spadała w nasze pole karne, gdzie tworzyło się zamieszanie. Do końca spotkania żadna drużyna nie potrafiła strzelić kolejnej bramki. Mecz zakończył się wygraną Zerzeńskich 2-0.

To był trudny mecz na ciężkim terenie, na szczęście potrafiliśmy go wygrać i tym samym zapewniliśmy sobie awans do III ligi. Za to spotkanie chciałbym w szczególności wyróżnić Szymka, który w środku pola był nie do przejścia. Gratuluję drużynie sukcesu i przypominam, że czekają nas jeszcze dwa mecze: z Koroną i Laurą Chylice, w których musimy powalczyć o kolejne zwycięstwa! – powiedział po meczu trener Murawski

PKS Radość vs PKS Victoria Zerzeń 0-2
Bramki: Szymon, Bachman
Asysty: –
Skład:Osa, Szymon, Karol, Majcher, Kamil, Kuba, Maks, Dudek, Oli, Bachman
MVP: Szymon – nie do przejścia, skała. Kante i Casemiro mają godnego zastępcę 😀
Bachman – Bartek jak zwykle wkłada całe serce w mecz, bramka na 2-0 daje drużynie dodatkową pewność