W poniedziałek zagraliśmy przełożony z weekendu mecz z UKS Żagle, w pierwszym spotkaniu padł remis 3:3, który nie był satysfakcjonujący ani dla jednej ani dla drugiej drużyny. Przed rewanżem obie drużyny bardzo chciały wygrać, tym razem ta sztuka udała się NAM!

Pierwsza połowa to wyraźna przewaga gości, którzy za sprawą niesamowicie uzdolnionego środkowego pomocnika prowadzili grę, my skutecznie się broniliśmy, zatrzymując ataki rywala, lub wymuszając na przeciwniku strzały z nieprzygotowanych pozycji. W momencie przechwytu wyprowadzaliśmy kontrataki, które były bardzo groźne dla przeciwnika, lecz niestety nie przyniosły rezultatu. W ostatnich minutach tej części piłkę przejął środkowy pomocnik Żagli i akcją indywidualną przeszedł naszych 3 zawodników zdobywając bramkę na 1:0.
Przed drugą połową zmieniliśmy ustawienie, wiedzieliśmy, że jeden człowiek nie pociągnie meczu, dlatego chłopcy mieli jeszcze mocniej się na nim skoncentrować, co jak się okazało przyniosło efekt. Na początku to znowu przeciwnik próbował atakować, ale bez skutecznie. Po kilku minutach Żagle złapały zadyszkę, a wiatr wyraźnie zawiał w stronę ich bramki. Nasi chłopcy zaczęli grać odważniej w odbiorze piłki na połowie przeciwnika i wyprowadzali szybkie kontrataki, które o włos mijały się z bramkę przeciwnika. Dopiero w 45 minucie po świetnej akcji skrzydłem Witek podaje piłkę do Majchra, a ten strzela na pustą bramkę. Nasza drużyna nie zwalnia tempa i próbuje zdobyć kolejne bramki, niestety mamy dużo pecha,a piłka jakby nie chciała wpaść do siatki. W 57 minucie, Bachman wykonuje prostopadłe podanie do Kuby, a ten zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu. WYGRYWAMY 1:2 BRAWO!!!

Jestem dumny z chłopaków! Po ciężkim okresie wychodzimy z dołka, odnosząc upragnione zwycięstwo w lidze. Wierzę, że ta wygrana doda chłopakom pewności siebie i że dzięki niej zaczniemy grać lepiej. Czeka nas dużo pracy, przed kolejną rundą jesienną, ale wiem, że jeżeli wykonamy tą pracę sumiennie to jesienne rozgrywki mogą wyglądać zupełnie inaczej niż te, które właśnie się kończą. DO BOJU! – powiedział po meczu trener