Victoria Zerzeń vs PKS Radość – mecze tych drużyn zawsze budziły dodatkowe emocje, w końcu to derby Wawra 😉 W sobotę o 10:00 mogliśmy oglądać kolejny mecz tych drużyn, tym razem w ramach 4 kolejki rozgrywek MZPN młodzików starszych. Jak poszło naszym chłopcom o tym przeczytać możecie w dalszej części newsa.

Od początku Zerzeńscy próbowali kontrolować spotkanie, jednak nie do końca wszystko układało się po ich myśli, decyzje zawodników powodowały, że sami wprowadzali nerwowość na boisku, na szczęście obrońcy Victorii szybko wyjaśniali nieporozumienia i odzyskiwali piłkę. Mimo nie do końca zadowalającej gry potrafiliśmy stwarzać sobie groźne sytuacje, jedną z nich mógł na początku meczu wykorzystać Majcher, który dostał podanie prostopadłe i wyszedł na sam na sam z bramkarzem niestety piłka niefortunnie podskoczyła i strzał poszybował nad bramką. Radość też nie miała szczęścia, ich bramkarz doznał szybko kontuzji i musiał opuścić boisko. W 11 minucie wynik otworzył Witek, który znalazł się w odpowiednim miejscu po akcji Kuby. Pod koniec Radość mogła jeszcze wyrównać z rzutu wolnego, który wylądował na poprzeczce, następnie na linii bramkowej. Pierwsza połowa skończyła się jednobramkowym prowadzeniem Victorii.
Druga część wyglądała już lepiej, Zerzeńscy grali pewniej, ale cały czas brakowało przyśpieszenia w strefie wysokiej rywali. Przeciwnik był tego dnia bardzo ambitny i waleczny przez co zdecydowanie utrudniał grę naszym atakującym. Z posiadania piłki mało wynikało, mecz nie porywał, zdecydowanie bez emocji. Wyróżniającymi postaciami byli tego dnia Michał Nalepa i Ignaś, którzy jako jedyni chcieli „bardziej” niż inni. W 48 minucie ten drugi ustanowił wynik na 2:0, finalizując akcję strzałem z ostrego kąta w długi słupek bramki.

Nie do końca jestem zadowolony z gry chłopaków, wymagam od nich czegoś więcej niż dzisiaj widziałem, ale cieszę się, że mimo słabszej postawy wygrywamy i umacniamy się na pozycji lidera. Za tydzień czeka nas ciężki mecz z Polonią Warszawa i na tym zamierzamy się teraz skupić.