Sobotnią „bitwę” z UKS 141 przegraliśmy, ale „wojny” jeszcze nie. Cały czas drużyna rocznika 2006 pozostaje w walce o II ligę, cały czas jesteśmy liderami i mamy 3 punkty przewagi nad Polonią i Agrykolą, która mają po 10 punktów. Ten drugi zespół może nas wyprzedzić jeżeli wygra zaległy mecz z UKS 141. Ale przejdźmy do samego spotkania…

Od początku chłopcy mieli jasno postawiony cel: wygrać  i kontrolować przebieg meczu. W pierwszej połowie realizowaliśmy założenia perfekcyjnie, szybko strzelona bramka po rzucie rożnym przez Kajtka, długie posiadanie piłki i kultura w wyprowadzaniu akcji. Niestety po przerwie wszystko się posypało, w poczynania naszych piłkarzy wkradł się niepotrzebny chaos, zamiast wyprowadzić piłkę po odbiorze podaniem, wybijaliśmy ją w środek boiska…
Ofensywa także straciła jakość, brakowało kreatywności, ruchu i współpracy. UKS 141 przeważał… zaczął oddawać strzały po naszych błędach, przewaga nie brała się ze skutecznej gry piłką, a z naszych niecelnych podań. Pierwszą bramkę rywale zdobyli po kontrze, długie podanie na napastnika, źle ustawieni nasi obrońcy i w sytuacji 1×1 Maciek Krupa puszcza pierwszą bramkę. Mijały minuty, a nam wciąż nie szło…, aż w końcu feralna akcja i nasza asysta przy bramce rywala…, przegrywamy 2:1, a na twarzach chłopców pojawia się smutek i niedowierzanie.

Po meczu byłem bardzo niezadowolony, kontrolowaliśmy przebieg meczu przez pierwszą połowę, na drugą na boisko weszła inna drużyna. Wiem, że chłopcy mocno przeżyli tą przegraną i jestem pewien, że za tydzień z KS Wesołą będą chcieli pokazać na co ich stać. Wciąż jesteśmy liderem i łatwo tego nie oddamy! – powiedział trener