We wtorek zaczął się nowy rok, a już w niedzielę nasi młodzi piłkarze rocznika 2011 rozegrali w nim swój pierwszy mecz. Rywalem był bardzo mocny zespół Football Friends, który dotychczas wygrywał wysoko swoje mecze – zazwyczaj dwucyfrowymi rezultatami.

Chłopcy od początku byli skoncentrowani, grali mądrze szanując piłkę i współpracując ze sobą. Stworzyliśmy sobie kilka dobrych sytuacji, ale niestety to rywal pierwszy strzelił bramkę – po kontrataku. Zerzeńscy dalej próbowali atakować, ale wciąż brakowało skuteczności. Football Friends wyprowadzało groźne kontry, no i niestety w końcu jedna z nich zamieniła się na drugiego gola. Chłopcy szybko się pozbierali i po pięknej akcji indywidualnej Kajtka, Iwo pakuje piłkę do pustej bramki. Do końca połowy wynik się nie zmienia. 
Druga odsłona mimo szybkiego wyrównania za sprawą bramki Iwa to słaby początek naszego zespołu, wyraźnie brakowało koncentracji, a zmiany na pozycjach wprowadziły lekki chaos w obronie. Niestety w rezultacie przeciwnik zdobywa dwa gole i mamy 4:2. Victoria na chwilę zdołała się przebudzić i po szybkiej kontrze wracamy do gry, piłkę w siatce umieścił Mati. Mijały kolejne minuty jedna i druga drużyna miała dużo sytuacji do zdobycia bramki – nam w szczególności przeszkadzał wysoko ustawiony bramkarz, który ratował co raz swój zespół przed stratą bramki. W końcu przeciwnik strzela bramkę na 5:3, a chwilę później mamy już 6:4 (dla nas gola strzelił Kajtek). Niestety dalej popełnialiśmy błędy w obronie i rywal w końcówce zdobywa kolejne 3 bramki wygrywając 9:4, a szkoda, bo stać nas było na jeszcze lepszy wynik w tym meczu. 

Mimo niekorzystnego wyniku zagraliśmy niezły mecz. Po przerwie świątecznej wracamy do treningów i ciężkiej pracy 🙂 – powiedział trener

PKS Victoria Zerzeń vs Football Friends
Wynik: 4:9
Bramki: Iwo x2, Kajtek, Mati
Asysty: Kajtek, Wiktor, Mati
Skład: Mati, Kajtek, Aleks, Wiktor, Oli, Jaś, Iwo
Kolejne mecz: Turniej Światełko do nieba WOŚP – sobota