W sobotę o 11:30 na ul.Halnej 20 w ramach meczu towarzyskiego zmierzyły się dwa wawerskie klubu, którch pojedynki uchodzą w dzielnicy jako DERBY!

Spotkanie zaczęło się spokojnie, obie drużyny próbowały utrzymywać się przy piłce, badając na co stać rywala. Radość starała się grać z wykorzystaniem silnego napastnika, który przewyższał siłowo naszych obrońców – sprawiało nam to spore problemy, jednak sytuacji z tego rywal nie tworzył. My graliśmy atakiem szybkim, ale niestety bardzo nie dokładnie. Na boisku przeważała walka, obie drużyny grały bardzo nie dokładnie, większość akcji wynikała z błędów rywali lub pojedynków 1×1. Obraz gry zmienił się nieco po zmianach, na boisko weszli zawodnicy rocznika 2007, którzy wyraźnie przechylili szale na naszą korzyść, zaczeliśmy grać dokładniej, stworzyliśmy sobie sporo sytuacji – dwie z nich zakończyły się bramkami Witka i Grzesia. Rywal odpowiedział kontrą, która niestety pozwoliła wrócić do gry – złe ustawienie naszych obrońców sytuacja 1×1 z bramkarzem i mieliśmy 2:1.
Druga połowa to podobny obraz gry – dużo niedokładności, błędów. Radość oddała sporo strzałów z dystansu, które realnie mogły zakończyć się bramkami – nasz środek w tych sytuacjach zachowywał się zbyt pasywnie. My mieliśmy swoje okazje po błędach i kontrach, niestety byliśmy bardzo nieskuteczni. Do końca spotkania wynik się nie zmienił.
Po mimo słabszej dyspozycji udało się wygrać, jednak z samej gry nie możemy być zadowoleni!

Bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, dużo niedokładności, brak kreatywności w ataku, brak ruchu i myślenia… bywa, gorsze dni w piłce się zdarzają. Cieszyć możemy się, że mimo słabszej dyspozycji udało się dowieść wynik do końca co  pokazuje, że jesteśmy drużyną – jeżeli zawodzą pewni zawodnicy inni potrafią wziąć ciężar na siebie – powiedział trener

PKS Victoria Zerzeń vs PKS Radość
Wynik:
2-1
Bramki: Witek, Lesiewski
Asysty: Witek
Skład: Krupa, Mróz, Godlewski, Skrobisz, Zadrożny, Witek, Bachman, Kępiński, Bochenek, Lesiewski, Wróblewski, Waszkiewicz, Stojecki
MVP: Witek i Wróblewski – zawodnicy, którzy mieli największy wpływ na naszą grę.
Kolejny mecz: Turniej FAB – sobota 8:30 ul.Koncertowa 4
PKS Radość – niedziela ul.Halna 20