W niedzielę mieliśmy okazję zagrać sparing z rocznikiem 2005/06 drużyny AP Radość. Na pierwszy rzut oka mogły pojawić się obawy czy rywale nie pokonają nas fizycznością, szczególnie, że w składzie zagrało kilku chłopców z rocznika 2007, którzy na tle wyrośniętych kolegów wyglądali jak pchełki 🙂 Na szczęście piłkarsko okazaliśmy się być lepsi i po zaciętym meczu wygraliśmy 2-0.

Głównym założeniem w tym spotkaniu było poprawne otwarcie gry od bramki, w którym mieliśmy wystrzegać się błędów indywidualnych oraz założenie wysokiego pressingu na bocznym obrońcy. Oba cele w pierwszej połowie były realizowane dobrze. Wysoki pressing powodował błędy zawodników z Radości, które często kończyły się naszymi strzałami. Jeżeli chodzi o otwarcie gry, wyglądało ono dużo lepiej niż tydzień temu, do gry dobrze pokazywali się Szymek i Witek oraz boczni obrońcy. Niestety mimo znacznej poprawy w tym aspekcie nie ustrzegliśmy się i tym razem błędów, na szczęście nie wykorzystanych przez rywala.
Na duży plus zasługuje fakt, że nasze akcje były składne i nie wynikały tylko ze strat piłki rywala, potrafiliśmy od bramki zbudować atak, zakończony strzałem, z czym mieliśmy problem w meczach ligi zimowej. W drugiej połowie przeciwnik częściej przebywał na naszej połowie, ale stwarzane akcje nie były na tyle groźne żeby mógł zdobyć bramkę.

Sparing bardzo wartościowy, za co dziękujemy trenerom z Radości.

AP Radość vs PKS Victoria Zerzeń 0-2
Bramki: Bachman
Asysty: Witek, Majcher
Skład: Krupa, Majcher, Mróz, Oli, Spinka, Szymon, Witek, Kajtek, Mati, Bachman, Karol
MVP: Szymon Skrobisz – doskonale odnajduje się na pozycji numer 6, dzięki czemu nasza gra w fazach przejściowych stoi na wysokim poziomie

PLUSY:
+Dobra gra bramkarza na linii – Maciek swoim występem zasłużył na przeniesienie do grupki A